A Kreml Trump bejelentésére: Ha Putyin elnök szükségét érzi, mindenképpen reagálni fog rájuk
Az orosz elnöki szóvivő szerint komolyan veszik Trump szankciós fenyegetéseit.
Az orosz elnöki szóvivő szerint komolyan veszik Trump szankciós fenyegetéseit.
A miniszterelnök a Magyar Nemzet Pikk című műsorában elmondta, hogy egyáltalán nem látja olyan kényes kérdésnek az utódlását, mint azt a baloldalon beállítják.
A Tisza elnöke szerint a határon túli magyarok melletti kiállás a nemzeti minimum része, amelyben az ellenzéknek és a kormánynak együtt kellene működnie.
Az új amerikai szankciók közül nem mindegyik lesz hatékony, de a következményeket a Kreml nem egykönnyen emészti meg. Trump nem hátrálhat ki Ukrajna megsegítéséből. Trump már nem Putyin barátja – egyelőre. Az EU-nak a vámháborúban meg kell őriznie a hidegvérét, és nagyban kell gondolkodnia. Izrael elvesztheti az amerikaiak többségének kétpárti támogatását, ha nem állítja le a gázai offenzíváját. Témák és vélemények a nemzetközi sajtóból.
Az ukrán elnök nemcsak Trumppal, hanem Mark Rutte NATO-főtitkárral is egyeztetett.
Bár nem bízik az orosz elnökben, továbbra is dolgozik azon, hogy véget vethessenek az ukrajnai vérontásnak.
Sok emberéletbe fog kerülni, de a pacifizmus nem vezet békéhez Putyinnal szemben – figyelmeztet az egyik legbefolyásosabb német politikatudós, Herfried Münkler a Die Zeitnek adott interjúban.
A NATO-nak sürgősen lépnie kell Ukrajna védelmében. Moszkva kemény választ készül adni arra, hogy Trump legújabban Ukrajna mellé állt. Putyin épp átállítja politikáját Irán ügyében. Figyelmetlen, aki azt hiszi, hogy Trump megfékezhető a vámháborúban. Gazdasági harapófogóban a kínai elnök. A háború és a béke esélyei Izrael és a Hamász között. Témák és vélemények a világlapokból.
Lviv és Harkiv voltak a fő célpontok.
Ukrajna transzparens vizsgálatot ígér a magyar férfi, Sebestyén József halálával kapcsolatban, és tagadják, hogy katonai kiképzése során verték volna meg, de a róla előkerült videófelvételen aggasztó állapotban van. Az mindenesetre egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy az orosz agresszió ellen több mint három éve védekező országban mind súlyosabb az emberhiány, és aki tudja, kenőpénzzel próbálja elkerülni a besorozást, így a korrupció is virágzik.
Aser Benjámin önkéntesként harcolt az ukránok egyik elit alakulatában és alig néhány nappal a 21. születésnapja után vesztette életét.
Gázvezetéket és repülőgépgyárat támadtak Oroszországban az ukránok.
Káoszt okoz az amerikai külpolitikában, hogy Trump lefejezte a Nemzetbiztonsági Tanácsot. Túlélte a bizalmatlansági szavazást, de rosszabbra fordulhat Ursula von der Leyen helyzete az EU-ban. Továbbra sem kizárt, hogy Putyin orosz elnök harcászati atomfegyvert vet be Ukrajnában. Most nem Ukrajna újjáépítéséről kell tárgyalni, először meg kell menteni az országot. Témák és vélemények a világlapokból.
„Az amerikai fegyverek vásárlásáról, a közös védelmi gyártásról és a (fegyverek gyártásának) ukrajnai honosítási erőfeszítéseiről is tárgyaltunk” – írta a találkozóról Zelenszkij.
Ez az első alkalom, hogy egy nemzetközi törvényszék kimondta: Moszkva megsértette a nemzetközi jogszabályokat Ukrajnában.
A szankciók láthatóan működnek.
Ez már a második alkalom, hogy a védelmi miniszter az elnök tudta nélkül vont meg támogatásokat Kijevtől.
Az amerikai elnök egy zárt körű kampányeseményen próbálta meggyőzni a támogatóit arról, hogy ha 2020-ban hatalomban marad, elkerülhető lett volna az ukrajnai háború.
Azeri és orosz embereket vernek holtra vagy félholtra, sorra veszik őrizetbe a másik ország polgárait Oroszországban és Azerbajdzsánban – ez csak az utolsó fejezete annak a személyes alapú párharcnak, amely tavaly december, egy azeri utasszállító gép véletlen lelövése óta tart Ilham Aliyev azeri és Vlagyimir Putyin orosz elnök között. De ez csak a felszín, a mélyben az erőviszonyok Bakunak kedvező eltolódása áll.
A tankokon túl Berlin további 2500 páncélozott harcjármű beszerzését is fontolgatja, a teljes csomag mintegy 25 milliárd euróba kerülne.